Jak začít s bondage

Prvním krokem by mělo být obstarání vhodných provazů. Pro úplné začátky je možné si vystačit i s dostatečně tlustou bavlněnou šňůrou na prádlo, ale mnohem lepší je pořídit si konopné nebo jutové provazy, se kterými se lépe váže a vydrží mnohem déle. Pro začátek je vhodné mít alespoň 4 kusy provazů délky 3-4 metry a 4 kusy provazů délky 8-9 metrů (pro plnější postavy i delší).

Je vhodné začít zkoušením těch nejjednodušších úvazů, např. svázání rukou, přivázání rukou a nohou k posteli, kotníků ke stehnům (tzv. frogtie), zápěstí ke kotníkům (tzv. hogtie). Při tom je možné se seznámit s chováním provazů - kdy mají tendenci se samovolně dotáhnout (a zaškrtit krevní oběh nebo skřípnout nervy), kdy může povolit uzel, kam s přebytečným provazem, atd.

Po osvojení základů je možné přejít ke složitějším technikám. Pro naučení se je vhodné použít některý z mnoha návodů, na které je odkazováno na těchto stránkách.

Různých návodů je na internetu mnoho, ale často poskytují dosti roztříštěné informace a málokdy poskytnou více informací pro hlubší pochopení. Proto je lepší si pořídit některou z knížek o bondage.

Pro ty, kteří chtějí získat pokročilejší znalosti bondage, je cestou ke zdokonalení návštěva akcí pořádaných akce.xbondage.cz.