Základy japonské bondage

Japonská bondage používá rovněž zdvojený provaz přeložený na půl jako západní styl bondage, ale nevyužívá liščí smyčky. Většina úvazů začíná dvojitým obmotáním jedné nebo obou rukou, kotníků, stehen, pasu, atd. Poté se oba konce provazů překříží, kratší konec se protáhne pod provazy a uváže se jednoduchý uzel nebo ambulanční uzel. Provaz by neměl být pevně dotažený - mezi kůží a provazem by měl být prostor na prostrčení palce.

Postup vázání je názorně ukázuje video na stránkách:

Pokud je nutné zajistit ruce proti úniku, je možné tento úvaz zajistit jedním obmotáním delšího konce provazu kolmo k předchozím provazům a uvázáním dalšího ambulančního uzlu. Video návod najdete na laquartacorda.it.

Poznámky:

Takate Kote

Nejzákladnějším úvazem v japonské bondage je Takate Kote (též Ushiro Takate Kote nebo Gote, někdy nesprávně nazývané Shinju). Začíná jím naprostá většina vázání.

Postup vázání Takate Kote

Na začátku jsou ruce svázané za zády v antiparalelní pozici. Poté je provaz veden dvakrát nad prsy, volitelně se zajistí příčným vázáním na obou stranách a následuje obmotání dvakrát pod prsy se zajištěním příčným vázáním na obou stranách. Nakonec je možné provaz vzadu zajistit jednoduchým uzlem okolo provazu vedoucího od rukou nahoru.

Na stránkách japaneseropeart.com naleznete výše popsaný obrázkový postup vázání Takate Kote.

Na stránkách bdsmtw.com je možné nalézt detailní obrázkový návod dokonalejší verze Takate Kote.